Baza żeglarska w Wenecji

Baza żeglarska w Wenecji położona jest na północno-wschodnim brzegu jeziora Ruda Woda zwanego również jeziorem Dzudzkim, na terenie dawnej bindugi. Binduga, to miejsce, w którym dawno dawno temu spławiano do jeziora ścięte w otaczajacych lasach drzewa, aby później jeziorami i kanałem Elbląskim mogły dotrzeć do tartaku w Miłomłynie.

Nasza warmińska Wenecja różni się zatem od tej włoskiej. Zamiast gondoli na jeziorze ujrzeć można smukłe białe i żółte żagle, zamiast wielkomiejskiego ruchu i tłumu turystów, w naszej bazie żeglarskiej w Wenecji znajdziemy ciszę, kojącą zieleń lasów, zwierzynę i ptactwo.

Baza żeglarska w Wenecji - łódka na jeziorze Ruda WodaNajszersza w tym miejscu Ruda Woda stwarza doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa. Wyzwanie znajdą tutaj zarówno doświadczeni żeglarze, jak i wszyscy chcący się zasmakować i nauczyć żeglowania. Zamiasta żeglowania, można wyruszyć na jedyne tak urokliwie szlaki kajakowe, przepłynąć na jezioro Bartężek kanałem rodem z Władcy Pierścieni, albo zwiedzić jedynie na świecie działające pochylnie. Można również wyruszyć na wycieczkę rowerową, powędkować, pozbierać grzyby…

Tylko kilkadziesiąt kilometrów dzieli bazę żeglarską w Wenecji od Malborka, niewiele więcej jest do Fromborka , Olsztyna i Gdańska, bliżej do Ostródy i Iławy. Są to niewątpliwie miejca godne odwiedzenia, a można na to wykorzystać jakąś dziurę w pBaza żeglarska w Wenecji - ognisko na obozieogodzie, albo po prostu chęć zobaczenia i przeżycia kolejnej ciekawej przygody.

Wieczorem zaś, przy ognisku, można usłyszeć, jak jezioro snuje opowieści o dawnych ludach tych ziem, legendę o pięknej i mądrej Wilanie i zatopionych skarbach. Poprzez szum drzew przebrzmiewa brzęk zbroi średniowiecznych rycerzy i krzyki tonących niemieckich żołnierzy, których jezioro pochłonęło wśród huku pękającego lodu. Podobno, gdzieś na szlaku kanału Elbląskiego leży zatopiony U-boot.

A jutro? Być może jezioro zdradzi kolejną swoją tajemnicę…

Baza żeglarska w Wenecji – lokalizacja

[„]