Baza żeglarska w Wenecji położona jest na północno-wschodnim brzegu jeziora Ruda Woda zwanego również jeziorem Dzudzkim, na terenie dawnej bindugi. Binduga, to miejsce, w którym dawno dawno temu spławiano do jeziora ścięte w otaczających lasach drzewa, aby później jeziorami i kanałem Elbląskim mogły dotrzeć do tartaku w Miłomłynie.

Nasza warmińska Wenecja różni się zatem od tej włoskiej. Zamiast gondoli na jeziorze ujrzeć można smukłe białe i żółte żagle, zamiast wielkomiejskiego ruchu i tłumu turystów, w naszej bazie żeglarskiej w Wenecji znajdziemy ciszę, kojącą zieleń lasów, zwierzynę i ptactwo.

Przeczytaj o warunkach na bazie

Najszersza w tym miejscu Ruda Woda stwarza doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa. Wyzwanie znajdą tutaj zarówno doświadczeni żeglarze, jak i wszyscy chcący się zasmakować i nauczyć żeglowania. Zamiast żeglowania, można wyruszyć na jedyne tak urokliwie szlaki kajakowe, przepłynąć na jezioro Bartężek kanałem rodem z Władcy Pierścieni, albo zwiedzić jedynie na świecie działające pochylnie. Można również wyruszyć na wycieczkę rowerową, powędkować, pozbierać grzyby…

Tylko kilkadziesiąt kilometrów dzieli bazę żeglarską w Wenecji od Malborka, niewiele więcej jest do Fromborka , Olsztyna i Gdańska, bliżej do Ostródy i Iławy. Są to niewątpliwie miejsca godne odwiedzenia, a można na to wykorzystać jakąś dziurę w pogodzie, albo po prostu chęć zobaczenia i przeżycia kolejnej ciekawej przygody.

Poznaj bliżej atrakcje okolicy