160115_struznica

„Harcerska Polana” w Strużnicy

Letnia Baza „Harcerska Polana” w Strużnicy położona jest na górskich polanach w Rudawach Janowickich na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego u podnóża najwyższej góry w tym paśmie – Skalnika (945m n.p.m.). Teren obozu stanowią 3 polany, każda z nich jest opływana przez górski strumień. Inwestycje na bazie doprowadziły do spełnienia zmieniających się przepisów sanitarnych. Na bazie znajdują się m.in. kontenery prysznicowe.  –> Przeczytaj o warunkach na bazie

Strużnica stanowi dobry punkt wypadowy na wycieczki nie tylko po Rudawach ale także po całych Karkonoszach. W zasięgu jednodniowego wypadu z bazy są: Góry Sokole (Krzyżna i Sokolik), Skalnik, ruiny Zamku Bolczów, Kowary (Park miniatur zabytków Dolnego Śląska, sztolnie poszukiwawcze uranu, nieczynny tunel kolejowy pod przełęczą Kowarską), przełęcz Okraj (PL-CZ) oraz najwyższa góra Karkonoszy Śnieżka 1602m n.p.m., Karpacz (Świątynia Wang), Szklarska Poręba (Szrenica, Śnieżne Kotły, muzeum energetyki, wodospad Szklarki). –>Poznaj bliżej atrakcje okolicy

Baza prowadzi pole namiotowe, posiada instalacje wodociągową oraz elektryczną 12V/230V, indywidualne życzenia do uzgodnienia z szefem bazy. Harcerska Polana zaprasza od początku lipca do około 20 sierpnia.